Etkinlikler

Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı

tarafından düzenlenen İlk Online Siber Güvenlik Kampı ünvanıyla gerçekleştirilen “Türk Telekom Siber Güvenlik Kampı”nın 2500 kişi arasından özenle seçilen  24 katılımcısından birisi olarak 2 haftalık yoğun bir eğitim sürecini başarıyla tamamlamış bulunmaktayım. Kamp boyunca bir çok alanda uzmanları tarafından verilen teknik eğitimler ve sektöre ait birçok değerli isimle yapılan paneller
sayesinde tüm katılımcıların büyük kazanımlar elde ettiğine inanıyorum. Bu kadar verimli bir programın hazırlanması ve gerçekleştirilmesi noktasında emeği geçen tüm Türk Telekom ailesine teşekkür ederim.
“İlgi, alaka ve hediyelerinizle değerli hissettirdiniz.”

 

#TürkTelekomSiberGüvenlikKampı

NOPcon Hacker Conference

22 Kasım 2019 tarihinde Ankara HiltonSa Hotel’de gerçekleştirilen Uluslararası NOPcon hacker konferasına katılım sağladım. Sektörden birçok kişinin konuşmalarını dinledim ve tecrübeler edinme fırsatı yakaladım.

Yurtdışından konferansa katılan ve siber güvenlik sektöründe etkin rol alan isimlerle bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldum.

#NOPcon

TBD 36. Ulusal Bilişim Kurultayı

6-7 Kasım 2019 tarihlerinde Ankara’da 36.sı gerçekleştirilen Türkiye Bilişim Derneği Bilişim Kurultayına Doğu Anadolu Genç TBD Temsilcisi ve Elazığ TBDGENÇ Kurucu Başkanı olarak ekibimle birlikte ayrıca 80 kişilik üye kitlemizle birlikte katılım sağladık. TBDGENÇ Kurumsallaşma sürecinin konuşulduğu Genç Kurultay Toplantısına katılılm sağladım ve yeni projelerimzden, hedeflerimizden bahsettik.
Türkiyenin önde gelen bilişim ve iletişim firmalarının standlarını gezdik, firma yetkilileriyle sohbet etme fırsatı bulduk.

Bu muhteşem etkinliğe katılımımızda emeği geçen hocalarıma ve TBD yetkililerine teşekkürlerimi sunarım.

#Rahmi AKTEPE #Melih AŞICI #Asaf VAROL #Nurhata VAROL #Febitekk #TBDGENÇ #TBD

 

Mysia Edebiyat Müzesi

Bursa’da faaliyete başlayan ve Türkiye de ilk ve tek olan “Edebiyat Müzesi” ni ziyaret ettim.
Müzede Nazım Hikmet’ten, Yaşar Kemal’e, Orhan Pamuk’tan Fazıl Hüsnü Dağlarca’ya kadar çok sayıda değerli yazarın el yazmaları ve kişisel eşyalarının bulunduğunu ve bunların geçmişten günümüze hatıralarıyla birlikte muazzam bir şekilde korunduğunu ve şimdi bizlere sergilendiğini gördüm.
Tüm eserleri ve hatıraları tek tek inceleyip  bol bol fotoğraf çektim.
 
 
 

Yardım Elini Uzat Projesi - Kırtasiye Malzemesi Temini

Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmekte olduğum FEBİTEK Öğrenci Topluluğu adına başlatmış olduğumuz “Yardım Elini Uzat Projesi” kapsamında daha sonrasında ihtiyacı olan köy okullarına iletmek üzere genel kırtasiye malzemesi ve kitap alışverişi yaptığımız etkinlikte bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Harpu Kitap Kırtasiye İşletme Sahibi Abdullah BATI’ya kendim ve ekibim adına teşekkür ediyorum.

Ayrıca kitap seçiminde bizlere yardımcı olan ve hediye kitaplarıyla bizi ve kitapların gerçek sahiplerini mutlu eden Değerli Hocamız Hacı Ormanoğlu’na teşekkür ederim.

#FEBİTEK

#Abdullah BATI (Harput Kitap Kırtasiye)

#Hacı Ormanoğlu

Doğuş Teknoloji Kariyer Günleri

Doğuş Teknoloji ekibinden çok değerli misafirlerimizin katılımlarıyla Üniversitemiz de gerçekleştirdiğimiz kariyer günleri etkinlimiz de Fırat Üniversitesi öğrencileri ve FEBİTEK Yönetimi olarak yüksek yarar ve fayda sağladık.

Katılım sağlayan tüm arkadaşlarımıza ve çok değerli misafirlerimize teşekkür ederim.

#Gülten Pınar Aşkınoğlu

#Pınar Uysal

#Can Alptekin

TBD-Dijital Dönüşüm, Siber Güvenlik ve Kariyer Planlaması Konferansı

Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rahmi AKTEPE ve çok değerli yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla Üniversitemizde gerçekleştirdiğimiz Dijital Dönüşüm Ve Siber Güvenlik temalı konferansımızı gerçekleştirdik.

TBD Genç Başkanı Melih AŞICI ile kulübümüz adına imzaladığımız protokol kapsamında TBD Fırat Üniversitesi Temsilcisi olarak bu güzel etkinliği taçlandırarak tamamladık.

Febit|Hack Başlangıç Eğitimi

FEBİTEK Öğrenci Topluluğumuz bünyesinde kurduğumuz ve öncülüğünü yaptığım FEBİT|HACK (Febitek Hacking Ekibi) ekibi ile temel eğitimlerimize başladık.Amacımız ilk adım olarak Fırat Üniversitesi içerisinde bulunan hacker felsefesini bilen ve prensiblerini buradan alan bir etik hacker grubu kurmaktır.

Elazığ Gazi Anadolu Lisesi Siber Zorbalık Semineri

Liderliğini sürdürdüğüm “Sıfırdan Uzaya Farkındalık Projesi” kapsamında Elazığ Gazi Anadolu Lisesinde Siber Zorbalık konulu seminerimizi gerçekleştirdik.Etkin, yararlı bir sunumun ardından öğrencilerinde katılımıyla Hacking Uygulamarı gerçekleştirdik.

Algoritma ve Python Eğitimi

Topluluk Başkanı olarak görev yapmakta olduğum FEBİTEK Öğrenci Topluluğumuz olarak Fırat Üniversitesi Mühendislik Öğrencilerine yönelik Algoritma Temelleri ve Python eğitimi verdik.Yaptığımız eğitimler sonucunda mini quizler yaparak şanslı katılımcılarımıza Udemy eğitimleri hediye ettik.

Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz Hacker Kültürü temalı konferansımızı Elazığ Gençlik Merkezinde gerçekleştirdik.Yoğun katılımın olduğu konferansımızda hacker kültürünün temellerinden, bilişimin karanlık yüzünden ve Deep webten bahsettim.Ayrıca sunum sonrasında salondaki tüm katılımcılarında dahil olduğunu hacking uygulamalarını gerçekletirerek anlattıklarımızı uygulamalı olaraktra göstermiş olduk. Ayrıca sunumumun en başında tüm katılımcılarımızı “Siber Zorbalık” konusunda bilinçlendirmek amacıyla bu konuya değinerek temel gereksinimleri  edinmelerini sağladık.

Fırat Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Öğrenci Topluluğu olarak düzenlemiş olduğumuz kahvaltı buluşmamızda Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Aktif Üyelerimizle bir araya gelerek güzel bir pazar kahvaltısı yaptık.Kahvaltımızın ardından dönem içerisinde yapılacak olan etkinliklerimizin ve tüm diğer çalışmalarımızın değerlendirmelerini yaparak yeni fikirlerin üretildiği verimli ve eğlenceli bir gün geçirdik.

Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Siber Zorbalık Semineri

Febitek Yönetim Kurulu Başkanı olarak dinamik ekibimizle birlikte siber zorbalıkla mücadele kapsamında yürütmekte olduğumuz aktif projemiz “Sıfırdan Uzaya Farkındalık Projesi” dahilinde Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Öğrencilerine bilişimin karanlık yüzünü, siber zorbalığın ne olduğunu ve nasıl korunacağımız hakkında detaylı bir sunum yaparak anlattıklarımızı canlı sızma uygulamalarıylada pekiştirmiş olduk.

Girişimcilik ve Kariyer Günleri - 2018

Fırat Üniversitesi Prof.Dr. Mustafa Temizer Konferans salonunda gerçekleştirdiğimiz 2018 Girişimcilik ve Kariyer Günleri Etkinliğimizde Gamelab İstanbul Genel Müdürü ve Oyunder Kurucu Başkanı ayrıca kişisel gelişim uzmanları ve sektörde kendisini kanıtlamış olan bilgisiyar, yazılım mühendislerinin katılımıyla tamamlanmıştır. Böylesi güzel bir etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ederim.

8 Aralık Temel Siber Güvenlik Ve Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimi

8 Aralık 2018 tarihinde Fırat Üniversitesi Enformatik Laboratuvarlarında 1 gün boyunca üniversitenin farklı bölümlerinden yoğun katılım ile birlikte Temel Siber Güvenlik ve Beyaz Şapkalı Hacker Eğitimini gerçekleştirdik. Gün boyu devam eden eğitimde temel ağ bilgileri, sızma yöntemleri, CTF mantığı ve örnek sorularını gösterdik.WİFİ Hacking, Sistem Sızma Testi (windows makineye sızma işlemi) uygulamalarını yaptık.

14 Ekim Febitek Öğrenci Topluluğu Tanışma Kahvaltısı

Yeni öğretim yılının başlamasıyla FEBİTEK ailesi olarak güzel bir sabah kahvaltısı eşliğinde yeni arkadaşlarımızla,yeni üyelerimizle, yeni ekip arkadaşlarımızla tanıştık, kaynaştık ve güzel planlamalar yaptık.

Elazığ Gençlik Merkezinde Febitek Ekibi olarak düzenlemiş olduğumuz seminerde Hacker Kültürü ve Etik Hackerlığa giriş konularından oluşan bir sunum gerçekleştirdim.